Lark Inland Championships 2009

Overall

Sailed:5, Discards:1, To count:4, Entries:29, Scoring system:Appendix A
Rank Sail No. Boat Name Club Fleet HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 2494 Fishy Fingers Too Waldringfield SC Gold Christopher Fish Beth Condie 1.0 2.0 (5.0) 1.0 3.0 12.0 7.0
2nd 2519 Ovington Lark Northampton SC Gold Steve Hall Si Haighton 3.0 (4.0) 1.0 2.0 2.0 12.0 8.0
3rd 2495 Well Dodgy Shustoke SC Gold Stuart Hydon Hannah Showell 5.0 (8.0) 2.0 3.0 4.0 22.0 14.0
4th 2487 Va Va Voom Staunton Harold SC Gold Richard Bennett Peter Gray (11.0) 6.0 4.0 4.0 1.0 26.0 15.0
5th 2491 Forty Two Waldringfield SC Gold Stephen Videlo Chris Videlo 2.0 1.0 6.0 (9.0) 8.0 26.0 17.0
6th 2507 Bruce Hollingworth Lake SC Gold Matt Mee Chris Robinson 6.0 3.0 3.0 (7.0) 6.0 25.0 18.0
7th 2347 Ermintrude South Staffs SC Silver Holly Hewat Ruth Johnson 8.0 7.0 8.0 5.0 (9.0) 37.0 28.0
8th 2442 Lucky Pants Medway YC Gold Jon Ibbotson Alsion Dart 13.0 (26.0) 10.0 6.0 5.0 60.0 34.0
9th 2311 Bomber Waldringfield SC Gold Emma Harris Becky Priest (18.0) 5.0 9.0 15.0 7.0 54.0 36.0
10th 2466 Sweet Fanny Adams Ogston SC Gold Richard Adams Nobby Noble 4.0 9.0 (15.0) 13.0 14.0 55.0 40.0
11th 2465 South Staffs SC Silver Will Croxford Chris Warbton 7.0 10.0 14.0 (18.0) 11.0 60.0 42.0
12th 2515 Dark Knight Shustoke SC Silver Chris Biglin Ann Biglin 12.0 12.0 11.0 (14.0) 12.0 61.0 47.0
13th 2257 Waldringfield SC Gold Ian Videlo Alyson Videlo 9.0 (30.0 DNS) 17.0 8.0 16.0 80.0 50.0
14th 2504 Mlevi Gold Jack Banks Steve Graham 10.0 22.0 7.0 (27.0) 13.0 79.0 52.0
15th 2443 The Hoff's Bouffant Waldringfield SC Gold Simon Cox Sara Cox 21.0 13.0 (30.0 DNF) 10.0 10.0 84.0 54.0
16th 2489 Foxxy Silver Ed Bradburn Lucy Evans 14.0 (27.0) 12.0 16.0 20.0 89.0 62.0
17th 2462 Mr Bigglesworth RYA Silver Nick Marlow Joanna Marlow 15.0 17.0 13.0 17.0 (24.0) 86.0 62.0
18th 2132 Lucky Pierre Northampton SC Silver Jane Alexander Rachel Rhodes 20.0 15.0 (21.0) 11.0 19.0 86.0 65.0
19th 2330 Prudence Frensham Pond SC Silver Steve Chatten Kirsty Phipps 16.0 14.0 (26.0) 19.0 17.0 92.0 66.0
20th 2490 Bob CUCRC Gold David Marlow Ruth Marlow (23.0) 11.0 16.0 21.0 22.0 93.0 70.0
21st 2370 Ulley SC Silver Tim Vick Karen Jewkes 22.0 16.0 (25.0) 12.0 21.0 96.0 71.0
22nd 2500 Pussy Galore Waldringfield SC Silver Fiona Gray Aaron Wolf 19.0 18.0 (30.0 DNF) 22.0 18.0 107.0 77.0
23rd 2492 Florence RYA Bronze Eluned Jones Millie Parsons 24.0 21.0 20.0 (26.0) 15.0 106.0 80.0
24th 2268 Grizzly Bear Waldringfield SC Silver Dan Watson Harriet Condie 17.0 20.0 (27.0) 23.0 23.0 110.0 83.0
25th 2502 Weeble Silver Mark Ampleford Jill Ampleford (30.0 DNF) 24.0 18.0 20.0 27.0 119.0 89.0
26th 2452 Closing Time Waldringfield SC Bronze Fergus Condie Sam Childs 27.0 25.0 19.0 (28.0) 25.0 124.0 96.0
27th 2165 Offshore Account Hamble Silver Christopher Holliman Kate Hutchins 25.0 (28.0) 22.0 24.0 26.0 125.0 97.0
28th 2479 Northern Monkey Grimwith SC Bronze Neil Barrett Sophie Jones 26.0 19.0 24.0 (30.0 DNF) 30.0 DNS 129.0 99.0
29th 2422 'What Appened Was' Silver James Ward Katie Haighton (30.0 OCS) 23.0 23.0 25.0 30.0 DNF 131.0 101.0


www.larkclass.org

Sailwave Scoring Software 2.00 build 1
www.sailwave.com