Overall

Sailed:17, Discards:12, To count:5, To qualify:5, Entries:117, Scoring system:ISAF Appendix A
Rank Sail No Helm Crew Club Fleet Northampton South Staffs Shustoke Waldringfield Pagham Rock Banbury Barnt Green Weymouth Royal Harwich Grafham Water West Kirby Medway Royal Lymington Mayflower Frensham Pond Waldringfield Cartoon Total Nett
1st 2464 Alan Krailing Ed McArdle Waldringfield Gold 1.0 (DNC) (DNC) (2.0) (5.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1.0 1.0 (DNC) 1.0 (DNC) (DNC) (7.0) 1.0 1,081.0 5.0
2nd 2496 Steve Cumley Eluned Jones Barnt Green Gold (2.0) (2.0) (5.0) (DNC) (2.0) (3.0) 2.0 (DNC) 1.0 (DNC) (9.0) 1.0 (DNC) 1.0 (DNC) (6.0) 2.0 626.0 7.0
3rd 2494 Christopher Fish Beth Condie Waldringfield Gold 3.0 (DNC) 1.0 1.0 3.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (6.0) 2.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (8.0) 1,204.0 10.0
4th 2311 Emma Harris Becky Priest Waldringfield Gold (DNC) (DNC) (DNC) 3.0 (DNC) 1.0 1.0 (DNC) 6.0 (18.0) 3.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (10.0) 1,222.0 14.0
5th 2356 Jonathan Lewis Tessa Nicolls Burghfield Gold (5.0) 1.0 4.0 (DNC) (DNC) (15.0) (DNC) (DNC) 2.0 3.0 4.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,214.0 14.0
6th 2495 Chris Biglin Ann Biglin Shustoke Silver (17.0) (12.0) (11.0) (DNC) (DNC) (16.0) 3.0 4.0 (DNC) (DNC) (12.0) 2.0 (DNC) 3.0 7.0 (DNC) (DNC) 913.0 19.0
7th 2502 Steven Hall Simon Haighton Hollowell Gold (7.0) (7.0) (10.0) (DNC) (15.0) 4.0 (DNC) (DNC) (11.0) 7.0 (33.0) (DNC) (DNC) 5.0 1.0 (DNC) 3.0 811.0 20.0
8th 2507 David Young Various South Staffs Gold (24.0) (11.0) 3.0 (DNC) (DNC) (10.0) 5.0 2.0 (7.0) (10.0) (54.0) (DNC) (DNC) 4.0 6.0 (DNC) (DNC) 844.0 20.0
9th 2301 Stuart Allen Julia Allen Banbury Silver (31.0) (15.0) (13.0) (DNC) (6.0) (18.0) 4.0 (6.0) 3.0 (DNC) (34.0) 3.0 6.0 (9.0) (10.0) 4.0 (DNC) 516.0 20.0
10th 2487 Richard Bennett Various Staunton Harold Gold (12.0) 3.0 (15.0) (DNC) (10.0) (DNC) (DNC) 1.0 (DNC) (DNC) (13.0) (DNC) 7.0 (DNC) 3.0 8.0 (12.0) 910.0 22.0
11th 2471 Matthew White Harriet Steer Waldringfield Gold (14.0) (DNC) (DNC) 4.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 2.0 10.0 (DNC) 2.0 (DNC) (DNC) (DNC) 4.0 1,334.0 22.0
12th 2506 Tom Jeffcoate Toby Wincer Notts County Gold (23.0) 4.0 2.0 (11.0) (DNC) 5.0 (DNC) (DNC) 5.0 (DNC) 6.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,236.0 22.0
13th 2347 James Stewart Ruth Johnson Stokes Bay Gold 6.0 (DNC) 6.0 (DNC) (11.0) (8.0) (DNC) (DNC) 8.0 (DNC) 5.0 (DNC) (DNC) 2.0 (DNC) (DNC) (DNC) 1,226.0 27.0
14th 2452 Harry Pynn Various Waldringfield Gold (9.0) (DNC) (DNC) 5.0 8.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 8.0 (DNC) 3.0 (DNC) (DNC) 3.0 (11.0) 1,227.0 27.0
15th 2444 Matt Stearn Adam Owens Waldringfield Silver (19.0) (10.0) 9.0 (13.0) 4.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 9.0 (22.0) (DNC) (DNC) (DNC) 4.0 (DNC) 6.0 1,040.0 32.0
16th 2411 Chris Whitehouse Various Waldringfield Silver (33.0) (DNC) (DNC) (22.0) (DNC) 7.0 7.0 7.0 (12.0) 5.0 (26.0) (DNC) (9.0) 6.0 (DNC) (11.0) (DNC) 853.0 32.0
17th 2330 Steven Chatten Kirsty Phipps Frensham Pond Silver (26.0) (21.0) (21.0) (DNC) (14.0) (21.0) 9.0 5.0 (16.0) (11.0) (53.0) 4.0 (11.0) 7.0 8.0 (12.0) (DNC) 475.0 33.0
18th 2470 Nigel Hufton Various Frensham Pond Gold (DNC) 6.0 8.0 (DNC) 7.0 (9.0) (DNC) (DNC) 9.0 8.0 (30.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,257.0 38.0
19th 2469 Chris Ellis Various Frensham Pond Gold 8.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 6.0 8.0 (DNC) 13.0 (DNC) (21.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 5.0 (DNC) 1,359.0 40.0
20th 2500 Simon Cox Various Waldringfield Gold 11.0 (18.0) 7.0 (17.0) 12.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (13.0) (23.0) (DNC) 10.0 (DNC) 5.0 (DNC) (14.0) 956.0 45.0
21st 2442 Holly Hewatt Alison Dart Medway Bronze (35.0) (DNC) (DNC) (DNC) 9.0 (23.0) (DNC) (DNC) (DNC) 14.0 (35.0) (DNC) 4.0 (DNC) 11.0 9.0 (15.0) 1,099.0 47.0
22nd 2472 Nigel Scott Various RYA Silver (DNC) (20.0) (26.0) (14.0) (DNC) (17.0) (DNC) 8.0 10.0 (DNC) (40.0) (DNC) 12.0 (DNC) 9.0 (DNC) 9.0 991.0 48.0
23rd 2458 Paul Gardner Jane Alexander Stokes Bay Gold (18.0) 9.0 16.0 (DNC) 13.0 12.0 (DNC) (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,380.0 64.0
24th 2504 John Crooks Helen Winward Burghfield Bronze (40.0) (26.0) (20.0) (25.0) 17.0 (20.0) (DNC) (DNC) 17.0 (19.0) (70.5) 7.0 (DNC) (DNC) 12.0 15.0 (DNC) 878.5 68.0
25th 2462 Nick Marlow Joanna Marlow Northampton Gold 20.0 5.0 22.0 8.0 (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (47.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,414.0 69.0
26th 2223 Fiona Gray Various Portsmouth Uni Bronze (25.0) (DNC) (DNC) 18.0 16.0 (25.0) (DNC) (DNC) 18.0 (DNC) (38.0) (DNC) 5.0 (DNC) 13.0 (DNC) (DNC) 1,220.0 70.0
27th 2510 Geoff Sinton Sara Olliff Waldringfield Silver 13.0 (DNC) (DNC) 9.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 12.0 27.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 16.0 1,493.0 77.0
28th 2413 Geoff Mayhew Kim Lamb Waldringfield Silver (38.0) (DNC) (DNC) 20.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 20.0 16.0 (DNC) 16.0 (DNC) (DNC) (DNC) 13.0 1,421.0 85.0
29th 2489 Martin Evans Lucy Evans South Staffs Bronze 34.0 13.0 25.0 (DNC) (DNC) (DNC) 6.0 10.0 (DNC) (DNC) (51.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,437.0 88.0
30th 2468 Tony Hotchkiss Lara White South Staffs Silver 28.0 19.0 18.0 (DNC) (DNC) (DNC) 14.0 9.0 (DNC) (DNC) (43.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,429.0 88.0
31st 2493 Dan Smith Nikki Attwood RYA Silver 32.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 24.0 (DNC) (DNC) (DNC) 16.0 32.0 (DNC) (DNC) 8.0 (DNC) (DNC) (DNC) 1,528.0 112.0
32nd 2490 Robert Marlow Ruth Marlow Northampton Bronze 27.0 24.0 23.0 23.0 (DNC) 26.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (41.0) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1,462.0 123.0
DNQ 2491 Stephen Videlo Christopher Videlo Waldringfield Gold (DNC) (DNC) (DNC) 6.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 7.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC 1.0 5.0 1,553.0 137.0
DNQ 2264 Jon Fish Toby Lewis Waldringfield Gold 4.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 2.0 (DNC) (DNC) 4.0 (DNC) 17.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 1,561.0 145.0
DNQ 2509 Spanni Archer Jenni Moore Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 21.0 37.0 (DNC) 15.0 (DNC) (DNC) DNC 23.0 1,630.0 214.0
DNQ 2268 Dan Watson Spanni Archer Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) 10.0 (DNC) 27.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 50.0 (DNC) 13.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC 1,634.0 218.0
DNQ 2232 Mike Owen Karren Jewkes South Staffs Bronze (DNC) 33.0 24.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 13.0 (DNC) (DNC) 45.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 1,649.0 233.0
DNQ 2375 Will Branton Helen Hunt Waldringfield Bronze 29.0 (DNC) (DNC) 15.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 59.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 19.0 1,656.0 240.0
DNQ 2492 Dougal Scott Helen Scott Rock Gold 10.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 11.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 10.0 DNC 1,683.0 267.0
DNQ 2257 Ian Videlo Alyson Videlo Waldringfield Gold (DNC) (DNC) (DNC) 7.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 18.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 7.0 1,684.0 268.0
DNQ 2263 Stuart Norris Louise Norris Shropshire Bronze (DNC) 16.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 12.0 15.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1,695.0 279.0
DNQ 2499 John Billington Sue Billington South Staffs Gold 22.0 8.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1,696.0 280.0
DNQ 2465 Dave Croxford M Warburton South Staffs Bronze (DNC) 31.0 17.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 15.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1,715.0 299.0
DNQ 2459 Nigel Denchfield Fiona Denchfield Stewartby Water Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 10.0 (DNC) (DNC) 17.0 66.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1,745.0 329.0
DNQ 2096 Mark Ampleford Gill Bourne Penzance Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 19.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 60.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC 14.0 DNC 1,745.0 329.0
DNQ 2419 Sandy Lavelle Pat Jones Shearwater Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 20.0 (DNC) 65.0 (DNC) (DNC) 11.0 (DNC) DNC DNC 1,748.0 332.0
DNQ 2098 Graham Louth Sophie Louth Royal Harwich Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 13.0 (DNC) (DNC) 23.0 63.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 1,751.0 335.0
DNQ 2264 Steve Dunn Toby Lewis Parkstone YC Gold (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 1.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 4.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,775.0 359.0
DNQ 2503 Stuart Hydon Hannah Showell Shustoke Gold (DNC) (DNC) 12.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 3.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,785.0 369.0
DNQ 2379 Chris Jenkins Racael Jenkins   Gold (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 13.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 11.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,794.0 378.0
DNQ 462 David Marlow Lara White Northampton Gold (DNC) 22.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 8.0 (DNC) DNC DNC DNC 1,800.0 384.0
DNQ 2488 Adrian Padro Hayleigh Padro Shustoke Bronze (DNC) (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 20.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,804.0 388.0
DNQ 2493 Nikki Attwood Anna   Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 13.0 21.0 1,804.0 388.0
DNQ 2272 Steve Cooney Patrick Cooney Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) 19.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 18.0 1,807.0 391.0
DNQ 2132 Jane Alexander Rachel Rhodes South Staffs Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 15.0 29.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,814.0 398.0
DNQ 2320 Will Croxford Kate Phillips South Staffs Bronze 30.0 17.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,817.0 401.0
DNQ 469 Jonathan White Alex Cruttenden Portsmouth Uni Silver 16.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 31.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,817.0 401.0
DNQ 2220 Andy Cox Kirsty Phipps   Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 29.0 (DNC) (DNC) 19.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,818.0 402.0
DNQ 2087 Glen Enkel Emma White Maylandsea Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 36.0 (DNC) 14.0 (DNC) DNC DNC DNC 1,820.0 404.0
DNQ 2096 Anna Nankervis Lee Nankervis South Staffs Bronze (DNC) 32.0 (DNC) (DNC) (DNC) 22.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,824.0 408.0
DNQ 2485 Neil Goodhead Amanda Whitehouse South Staffs Silver 39.0 23.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,832.0 416.0
DNQ 2365 Seb Balch Tom Power Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) 21.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 44.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,835.0 419.0
DNQ 2312 Barry Winter Caryn Winter Haversham Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 22.0 48.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,840.0 424.0
DNQ 2451 Tim Lawrence Chris Ellis-Toner West Kirby Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 70.5 5.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,845.5 429.5
DNQ 246 Chris Holliman Hanna Potbury Portsmouth Uni Silver 37.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 39.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,846.0 430.0
DNQ 2353 Richard Fletcher Jenny Clark Manchester Uni Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 57.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 20.0 1,847.0 431.0
DNQ 250 Sam Collins Sam Edmondson Manchester Uni Bronze 41.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 46.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,857.0 441.0
DNQ 2299 James Croxford S Davies South Staffs Bronze (DNC) 28.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 61.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,859.0 443.0
DNQ 2435 N Hawkins W Hawkins South Staffs Bronze (DNC) 34.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 68.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,872.0 456.0
DNQ 248 Sarah Collingwood Joanna Coe Portsmouth Uni Bronze 46.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 64.0 (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 1,880.0 464.0
DNQ 2489 Justin Jones Lucy Evans South Staffs Gold (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC 2.0 DNC DNC 1,890.0 474.0
DNQ 2470 Clive Eplett Briony Gregory Frensham Pond Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC 2.0 DNC 1,890.0 474.0
DNQ 2361 Julia Neal Joanna Crabtree West Kirby Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 6.0 (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,894.0 478.0
DNQ 2267 Philip Shepherd Joanna Crabtree West Kirby Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 8.0 (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,896.0 480.0
DNQ 2502x James Ward     Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 10.0 DNC DNC DNC 1,898.0 482.0
DNQ 2467 Bob Suggitt Mandy Suggitt Barnt Green Gold (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 11.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,899.0 483.0
DNQ 2222 Graeme Castle Sarah Castle Banbury Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 11.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,899.0 483.0
DNQ 2215 Brenda Hewison Shirly Jobson Banbury Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 12.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,900.0 484.0
DNQ 2442 Katharine Sampson Alison Dart Medway Silver (DNC) (DNC) (DNC) 12.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,900.0 484.0
DNQ 2327 Darren Padro Ryan Padro Shustoke Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC 12.0 DNC DNC DNC 1,900.0 484.0
DNQ 2463 George Puttock Tom Bewley Barnt Green Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,902.0 486.0
DNQ 240 A Parry C Warburton South Staffs Bronze (DNC) 14.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,902.0 486.0
DNQ 2132 Howard Enkel Micky Wright Stone Gold 15.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,903.0 487.0
DNQ 2129 David Hand Georgina Hand Northampton Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 15.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,903.0 487.0
DNQ 2203 Joe Hunt Andrew Douglas Royal Harwich Bronze (DNC) (DNC) (DNC) 16.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,904.0 488.0
DNQ 2304 Jamie Mayhew Various Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 17.0 1,905.0 489.0
DNQ 2490 Mark Lee Catherine Fursman Medway Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 17.0 DNC DNC DNC DNC 1,905.0 489.0
DNQ 249 Jack Banks Penny Jeffcoate Manchester Uni Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 19.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,907.0 491.0
DNQ 2287 Chris White Nic Booth South Staffs Bronze (DNC) (DNC) 19.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,907.0 491.0
DNQ 2220 Jeremy Stephens Steve Graham Penzance Silver 21.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,909.0 493.0
DNQ 2507 Hannah Yuill Jane Alexander Deben Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 22.0 1,910.0 494.0
DNQ 2466 Richard Adams Paul Noble Ogston Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 24.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,912.0 496.0
DNQ 2264 Ian Sharps Ellie Martin Royal Harwich Gold (DNC) (DNC) (DNC) 24.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,912.0 496.0
DNQ 250x Tim Vick Sarah Beatty Manchester Uni Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 25.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,913.0 497.0
DNQ 2287 Ed Bradburn N Booth South Staffs Silver (DNC) 25.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,913.0 497.0
DNQ 2347 Ruth Johnson R Kearney South Staffs Gold (DNC) 27.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,915.0 499.0
DNQ 2203 Fran Gifford Sophie Mackley Aldburgh Gold (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 28.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,916.0 500.0
DNQ 2277 Angus Nicholson H Nicholson   Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 28.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,916.0 500.0
DNQ 2483 J Salomonson S Lawrie South Staffs Bronze (DNC) 29.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,917.0 501.0
DNQ 2347 R Kearney Ruth Johnson South Staffs Bronze (DNC) 30.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,918.0 502.0
DNQ 2422 Nick Jones Suzi Lawika Chichester Bronze 36.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,924.0 508.0
DNQ 2439 Ben Stone Tom Kerr Waldringfield Bronze 42.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,930.0 514.0
DNQ 2341 Tony Fraser Andrew James Waldringfield Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 42.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,930.0 514.0
DNQ 246X Chris Kilsby Emma Clarke Portsmouth Uni Bronze 43.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,931.0 515.0
DNQ 2357 Graham Wilson Oliver Wilson Northampton Bronze 44.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,932.0 516.0
DNQ 2498 Peter Jackson Sam Hammonds Hollowell Bronze 45.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,933.0 517.0
DNQ 241 Will Lord Robyn Hase Portsmouth Uni Bronze 47.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,935.0 519.0
DNQ 2167 Mark Fuller Kate Hutchins Portsmouth Uni Bronze 48.0 (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,936.0 520.0
DNQ 2441 Stephanie Pritchett Owen Williams Bristol Corinthian Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 49.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,937.0 521.0
DNQ 2039 Paul Roe Sarah Roe Draycote Water Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 52.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,940.0 524.0
DNQ 2225 Rorie Ash Steve Ash Marconi Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 55.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,943.0 527.0
DNQ 2483 Luke Shaw Steve Parker Chase Silver (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 56.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,944.0 528.0
DNQ 2177 Gary Jackson Liz Jackson Marconi Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 58.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,946.0 530.0
DNQ 376 Simon Styles Adam Styles Evesham Classic (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 62.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,950.0 534.0
DNQ 624 Ian Edwards Peter Green Evesham Classic (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 67.0 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,955.0 539.0
DNQ 2486 Steve Baker Lynn Baker South Staffs Bronze (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 70.5 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,958.5 542.5
DNQ 1918 Rick Poulton James Poulton TBYC Classic (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) (DNC) 70.5 (DNC) (DNC) DNC DNC DNC DNC 1,958.5 542.5

Sailwave Scoring Software 1.94 Build 23
www.sailwave.com