2012 Coast Graphics Lark National Championships

Registered Championships Entries to date: 50

Sail No
Boat Name
Helm
Crew
Club
Fleet
GHOST RIDER SQUARE ROOT
Pete Mitchell

Dan Alldis

HISC
Gold
0
Ed Bradburn

Saminski Blocksidge

South Staffs Sailing Club
Silver
2132
lucky pierre
Ross Kearney

Jane Alexander

south staffs sc
Gold
2220
Sceaming Eagle
Andrew Cox

Kathy Bartlett

Thornbury Sailing Club/Sunderland Uni
Bronze
2252
Blu Tack
Garry Packer

Richard Packer

Bristol Corinthian YC
Bronze
2264
Camembert
Joe Chadwick

Daniel Sell

Penzance
Bronze
2268
Grizzly Bear
Des Menear

Chris Menear

Penzance
Bronze
2300
Closing time
Fergus Condie

Spanni Archer

Cardiff Bay Yacht Club
Bronze
2306
Havana / Marlow Ropes
Jonathan White

Rob Woodward

Pevensey Bay
Silver
2327
About Time 2
Mike Williams

Bob Simons

Penzance
Bronze
2411
Voodoo
Chris Whitehouse

Elena Bremer

Ranelagh S.C.
Gold
2442
Lucky Pants
Kate Merritt

Karen Jewkes

South Staffs
Bronze
2444
Doris
Stephen Graham

Charlotte Farmer

Northampton SC
Gold
2452
Kiss My Face
Steve Dunn

Toby Lewis

Gold
2462
Mr Bigglesworth
Nick Marlow

Ruth Marlow

Attenborough SC
Silver
2464
Rocket Ronnie
Will Croxford

Chris Warburton

South Staffs
Silver
2470
Tiger
Nigel Hufton

Andy Douglas

Frensham Pond
Gold
2472
Zebidee
Nigel Scott

Harri Condie

Cotswolds SC
Silver
2473
Tim Vick

Rebecca Marks

Ulley Sailing Club
Silver
2474
2 Man Wolf Pack
Henry Mills

Oliver Jones

Waldringfield SC
Gold
2475
Buckaroo
Chris Holliman

Kate Hutchins

Timsbury
Silver
2480
Southern Fairy
Kevin Rose

Kevin Quinn

Shustoke Sailing Club
Bronze
2487
VA Va Voom
Rich Bennett

Nicola Booth

South Staffs
Gold
2491
Forty Two
Stephen Videlo

Chris Videlo

Waldringfield SC
Gold
2492
Florence
James Stewart

Tim Hartley

Netley Sailing Club
Gold
2493
Josie Gliddon

Paul Gliddon

RYA
Gold
2495
Well dodgy
Stuart Hydon

Nick Hydon

Shustoke
Gold
2496
Nelly The Elephant
Steve Cumley

Lucy Evans

Bartley SC
Gold
2498
Barry Wolfenden

Alexandro Hayman

Chipstead SC
Silver
2500
Pussy Galore
Fiona Gray

Aaron Woolf

Waldringfield Sailing Club
Silver
2501
Dippy Less
Dave Young

Holly Scott

Shustoke SC
Gold
2502
Weeble
Sarah Allan

Tom Castle

Royal Southern YC
Gold
2504
Mlevi
John Crooks

Laura Mitchell

Wladringfield SC
Bronze
2507
Bruce
James Ward

Karen Falcon

Exe S.C
Silver
2509
Tim Pearse

Abi Ruffles

Stokes Bay SC
Bronze
2515
Dark Knight
Adrian Padro

Hannah Hydon

Shustoke
Silver
2516
Call Me Maybe
Darren Roach

Olly Bennett

Royal Navy Sailing Association
Silver
2519
Wicked Rumours
Charlie Roome

David Marlow

RYA/OCSS
Gold
2520
Rollergirl
Harry Pynn

Tim Linsell

Waldringfield SC
Gold
2522
Problem Child
Chris Biglin

Ann Biglin

Shustoke
Silver
2523
Red kite
Jonathan Woodward

Julie Moore

South Staffs
Silver
2524
The Last Chance Saloon
Mike Owen

Abbie Ramadhar

South Staffs SC
Silver
2526
Chris White

Lucy Evans

South Staffs S.C
Silver
2527
Floozie
Holly Hewat

Ruth Johnson

Silver
2528
Peter Gray

Rachael Rhodes

Staunton harold
Gold
2529
TBC
Mike Senior

Connie Hicklin

South Staffs
Gold
2530
Steve Hall

Simon Haighton

Gold
2531
Polar Bear
Daniel Watson

Helen Winward

Waldringfield SC
Silver
2533
Smartie Pants
Toby Wincer

Alison Dart

RYA
Gold
2534
Emma Harris

Millie Parsons

Cotswold SC/Waldringfield SC
Gold

 

 
 
© 2013 Lark Class Owners Association